Про нас

Про нас

Асоціація органів місцевого самоврядування Луганської області була  утворена 03 грудня 2016 року на установчих зборах представників органів місцевого самоврядування Луганської області. Збори затвердили Статут Асоціації, сформували органи її управління.

На сьогодні  вже 53 місцеві ради Луганської області є членами Асоціації, з яких 11 – районні ради, 2 – ради міст обласного значення,                  40 – рад міст районного значення, селищні та сільські.

З травня 2017 року розпочала роботу Виконавча дирекція Асоціації.

Протягом травня – червня нею було здійснено ряд організаційних заходів, необхідних для початку повноцінної роботи Асоціації: виготовлені печатка і штамп Асоціації, проведено її реєстрацію в податкових органах, як неприбуткової організації, відкрито поточний банківський рахунок, частково, виходячи із фінансових можливостей, сформовано штат Виконавчої дирекції, розроблені, а потім підписані угоди між Асоціацією та місцевими радами – членами Асоціації стосовно співпраці та сплати вступних і членських внесків. Оскільки філософією діяльності Асоціації є співпраця з кожною радою Луганської області – членом Асоціації особисто, а не через посередників (наприклад районні та міські ради), була актуалізована контактна база всіх районних, міських, селищних і сільських рад. Завдяки цьому комунікація та процес обміну інформацією проходить безпосередньо з керівниками рад.  

Асоціацією, спільно з іншими професійними асоціаціями області, в червні 2017 року був підписаний Меморандум про партнерство та співробітництво з Луганською облдержадміністрацією, яким зокрема передбачено представництво Асоціації у консультативно-дорадчих та інших органах облдержадміністрації.

Представляючи Асоціацію в зазначених органах, керівники Асоціації приймають активну участь в їх роботі,  відстоюють інтереси органів місцевого самоврядування, насамперед членів Асоціації.

Фахівці Асоціації є активними учасниками та організаторами заходів, які проводяться спільно із Луганською обласною державною адміністрацією, партнерами із Луганського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (далі ЦРМС),Агенції регіонального розвитку Луганської області (далі АРР), ПРООН та іншими.

Асоціація є співвиконавцем Регіональної цільової програми з підтримки місцевого самоврядування та створення спроможних об’єднаних територіальних громад у Луганській області на 2017-2019 роки.

За ініціативи Асоціації протягом лютого-березня цього року для представників всіх районів та міст області разом з фахівцями облдержадміністрації, ЦРМС та АРР проведені кущові семінари-тренінги з питань проектного менеджменту та стратегічного планування.

Асоціація виступає активним учасником процесу навчання та підготовки кадрів органів місцевого самоврядування шляхом участі у проведенні  тренінгів, семінарів, круглих столів тощо.

Представники Асоціації приймали участь у більш ніж 70 інших заходах різного рівня - у світовому форумі демократії в Стразбурзі (на запрошення  Ради Європи), двох регіональних форумах «Децентралізація: сучасний стан та перспективи розвитку», організованих Донецькою облдержадміністрацією, Мінрегіоном та Радою Європи, міжнародному форумі місцевого самоврядування у Львові, інших міжнародних зустрічах, конференціях, форумах та круглих столах, а також у тренінгах, семінарах та виїзних зустрічах з фахівцями та представниками органів місцевого самоврядування області.

З метою оперативного інформування та налагодження комунікації з органами місцевого самоврядування, а також висвітлення своєї діяльності, Асоціацією були створені у соціальній мережі Facebook особиста сторінка (https://www.facebook.com/AOMSLO/) та  сторінка відкритої групи Асоціації (https://www.facebook.com/groups/147234602507346/?source_id=1960330240846625).

Створення цих інформаційних ресурсів дає можливість обговорення найважливіших питань місцевого самоврядування, спільного пошуку шляхів вирішення проблем, ділитися позитивним досвідом в реформуванні та розвитку місцевого самоврядування,  висвітлювати економічне, культурне та спортивне життя громад, розміщувати фото та багато чого іншого. На сторінці в групі постійно висвітлюються зміни діючих нормативно-правових актів України, передові практики місцевого самоврядування та децентралізаційної реформи, а також  інформація про проведення різноманітних конкурсів на отримання грантової допомоги, про проведення обласних та національних семінарів, тренінгів, круглих столів тощо.

Не зважаючи на те, що Асоціація тільки проходить період становлення,  у неї є унікальна можливість, особливо при відсутності обласної ради, стати громадським не політичним майданчиком для обговорення актуальних питань не тільки місцевого самоврядування, але й усіх проблем розвитку області.

Голова Асоціації – Прокопенко Володимир Миколайович

Виконавчий директор Асоціації – Тихоновський Сергій Гаврилович